Ibra është më i gjatë, por nuk krahasohet me Mesin, Ronadon dhe Suarez

Alan Shearer insiston se Zlatan Ibrahimovic nuk është në të njëjtin nivel me Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic edhe një herë tjetër u tregua vendimtar për Manchester Unitedin, pasi shënoi golin e fitores kundër Crystal Palace 1:2.

Por, pavarësisht kësaj, legjenda angleze Alan Shearer nuk beson se suedezi është në të njëjtin nivel me Leo Messin deh Cristiano Ronaldon.

“Lë t’i shikojmë lojtarët e klasit botëror, Messi, Ronaldo dhe Suarez. Është ai po aq i mirë sa ata të tre? Ai ishte, por jo më”, tha Shearer për BBC.