Përveç Ibrës, shqetësimi më i madh i Milanit është Kesi!

Jetojmë kohë të vështira, dhe shumë klube në Itali e në Spanjë po vuajnë për paratë. Milani nuk bën përjashtim dhe kjo është arsyeja që mund ta humbasë njërin nga lojtarët më të rëndësishëm, Frenk Kesin. Nëse shqetësimi për Ibrahimoviçin ka të bëjë me dëmtimet e mundshme, me Kesin është çështje financiare, dhe palët duket

Vazhdoni leximin →

Ibrahimoviç ka vetëm problemin e familjes në Milano

Në moshën 39-40-vjeçare është e vështirë të bësh plane afatgjata kur je ende në futboll aktiv. Zllatan Ibrahimoviç e ndjen këtë dhe e kupton se po bën një sakrificë të madhe familjare në emër të pasionit për këtë sport. Ai ka rinovuar edhe për një vit me Milanin, por si i bëhet për një baba

Vazhdoni leximin →

Pirlo thotë se Ibra është i tërbuar, veçse Zllatani duhet të udhëheqë për Championsin!

Trajneri i Milanit është i shqetësuar se gjithçka është ndërtuar këtë sezon po shkatërrohet në fund. Stefano Pioli ka deklaruar se rrezikimi i kualifikimit për në Champions e ka tërbuar Zllatan Ibrahimoviçin, i cili dëshiron së pari të luajë në garën më të madhe të klubeve në Europë. Gjithsesi, mediat italiane e ftojnë pikërisht suedezin

Vazhdoni leximin →