Arsenali nuk ndalet as më 2017-tën, viktima është Kristal Palas

Arsenali ka vazhduar me fitore në Premierligë. Pas fitores 1:0 ndaj West Bromëich Albion, “Topçinjtë” tani kanë fituar 2:0, duke e mposhtur Crystal Palacen në “Emirates Stadium”.

Golat në këtë ndeshje i shënuan Olivier Giroud (17’) dhe Alex Iëobi (56’).

Pas këtyre tre pikëve, Arsenali ka poshtuar pozitën e tretë në renditje me 40 pikë të grumbulluara.