Kombëtarja në shtypin ndërkombëtar

Lista e stiluar nga trajneri i kombëtares, Sylvinho ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave ndërkombëtare, veçanërisht të spanjollëve dhe italianëve me të cilët jemi shortuar në grup. Në Itali kanë vendosur theksin në faktin se mes 27 të thirrurve nga tekniku brazilian, 10 prej tyre militojnë në Serie A. Në këtë optikë e ka trajtuar

Vazhdoni leximin →

Superiore U-19 / Bylis kampion, siguron pjesëmarrjen në “UEFA Youth League”

Bylis U-19 është zyrtarisht ekipi fitues i kampionatit “Abissnet Superiore” U-19 për edicionin 2023/2024, duke siguruar për herë të parë në histori edhe pjesëmarrjen në “UEFA Youth League”. Ballshiotët u kurorëzuan kampion pasi u renditën në vendin e parë pas 26 javësh me 36 pikë të grumbulluara. Bylis U-19 siguroi 15 fitore gjatë këtij edicioni,

Vazhdoni leximin →

Erikseni: I lumtur që tregova se jam ende futbollist!

Kështu u shpreh lojtari ofensiv i Danimarkës pasi u rikthye në kombëtare, madje duke shënuar gol pas dy minutash në ndeshjen miqësore ndaj Holandës në Amsterdam (2-4).  “Jam i lumtur që munda të tregoj se ende mund të luaj futboll, – tha 30-vjeçari për televizionin holandez, – ndihem sikur kurrë nuk kam qenë larg ekipit.

Vazhdoni leximin →