Nuk ka kthim prapa; Rooney i tha përjetësisht lamtumirën përfaqësueses angleze.

Wayne Rooney është tërhequr përfundimisht nga kombëtarja angleze e futbollit. sulmuesi i Evertonit deklaroi se nuk ka ndërmend të kthehet më te Tre Luanët pasi ka ardhur koha që t’ia lëjë vendin futbollistëve të rinj. ‘Tashmë e kam ndarë mendjen-tha Rooney-e kam parë disa herë që futbollistë të ndryshëm janë tërhequr nga kombëtarja për t’u rikthyer më vonë dhe kjo nuk është e drejtë. Në Rusi do të shkojnë lojtarët e rinj që e kanë merituar, kështu që nuk kthehem pas në vendimin e tij’. Rooney do të fokusohet te Evertoni, mdërkohë që ai ka probleme edhe në jetën private. arrestimi përpara disa ditësh për drejtim makinë nën efektin e akoolit ka thelluar krizën në martesën e tij me Coleen me këtë të fundit që po mendon seriozisht tt’i kërkojë divorcin futbollistit pas 9 vitesh bashkëjetese me të

sfidanti.al