M.Siti e futi “djallin” në shishe edhe në derbin e parave

Në Angli e kanë quajtur si kapërcimi historik ! Mançester Siti ka arritur kuotën rekord të të ardhurave 683 milionë euro me një rritje 19% në krhasim me vitin e kaluar. Mancester Junajted ka kapur shifrën 592 milionë euro. Nuk ndalet rritja e Sitit dhe për herë të parë në histori ndodhet në komandë të plotë në Premier Ligë, plot 22 pikë diferencë me “djajtë” e Junajtid. Fitore e dyfishtë e Sitit kur shikon edhe fundin e “derbit financiar”..

Një fakt shumë ironik për tifozët kur parashikohej se me ardhjen e Ronaldos, duke veshur bluzën e Mançester Junajted në verën e kaluar, pas 9 vitesh tek Reali dhe 3 me Juventusin, autor i 14 golave të shënuar në Premier, do të dominonin skenën duke gjunjëzuar edhe Sitin. ..

Sfidanti.al