Alves zgjedh Paris Saint Germain; ‘fajtore’ është bashkëshortja e tij, Joana Sanz

Dani Alves pas zgjidhjes së kontratës me Juventusin zgjodhi të vijojë karrierën e tij te Paris Saint Germain, pavarësisht fjalës së dhënë drejtuesve të Manchester City. Por cila ishte arsyeja që  braziliani bëri këtë zgjeedhje duke ‘e trafhëtuar’ pep guardiolën? Ajo ka vetëm një emër; Joana Sanz. Është pikërisht bashkëshortja e tij spanjolle që e shtyu Alves që të ndërrojë mendje për destinacionin e tij të ardhshëm duke hedhur sytë nga kryeqyteti francez dhe këtë e shpjegon vetë 34 vjecari. ‘Kur shkova te Juventus vitin e kaluar u tregova shumë egoist dhe e mora vendimin pa pyetur të tjerët-tregon alves-këtë radhë desha të dëgjoj opinionin e familjes dhe bashkëshortes sume. Parisi është qyteti i referuar i Joanës, është qyteti i dashurisë dhe një nga kryeqytetet botërore të modës’

sfidanti.al