Tifozet e Realit te Madridit e kane te qarte; preferojne largimin e Ronaldos

Ronaldo duhet te qendroje apo te largohet? Tifozet e kane te qarte pergjigjen e kesaj pyetje; portugezi duhet te lere Los Blancos. Ky eshte perfundimi i nje sondazhi te kryer nga e perditshmja spanjolle AS ne versionin online te saj qe mori shkas nga zerat e fundit te merkatos qe e shohin Kristiano Ronaldon larg Santiago Bernabeut.

Ne sondazhin e kesaj te perditshmeje votuan rreth 125 mije lexues te kesaj te perditshmeje dhe 67.5% e tyre u shprehen ne favor te largimit te Ronaldos nga Reali i Madridit. Momenti negativ qe po jeton Reali dhe vete Ronaldo, numri i paket i golave te shenuar dhe mosha e lojtarit kane ndikuar me shume ne zgjedhjen e tifozeve per te pare luzitanin larg kryeqytetit spanjoll.

Duket se per Ronaldon nuk ka vlere as kujtimi i 10 golave te shenuar per Realin ne cerekfinale, gjysmefinale e finalen e Liges se Kampioneve sezonin e kaluar per te patur ende mbeshtetjen e tifozeve te Realit te Madridit.

Sfidanti.al