Mbappe: Hapi i radhës është emocionues

Kylian Mbappe u shpall si “Lojtari më i mirë i Sezonit” në Ligue 1 për të pestin vit radhazi. Në fjalën e tij gjatë ceremonisë tashmë që ka njoftuar largimin nga PSG, Mbappe theksoi se hapi i radhës në karrierë për të do të jetë shumë emocionues. Sulmuesi, u shpreh se largohet nga Paris Saint-Germain

Vazhdoni leximin →

Xavi: Vendimi për të larguar? Një veprim i zgjuar

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”. Lewandowski dhe shokët e tij kaluan në çerekfinale të Championsit duke eliminuar Napolin, fituan ndeshjen e parë me PSG-në, si dhe kanë krijuar një vazhdimësi rezultatesh pozitive në La Liga, por

Vazhdoni leximin →

Mërgim Mavraj nuk do të jetë në Bundesligë, largohet nga Grojter Fyrti!

Një legjendë e kombëtares së Shqipërisë po i afrohet edhe më shumë “pensionimit” si futbollist. Në moshën 34-vjeçare, Mërgim Mavraj humbi shansin që të kthehet në Bundesligën gjermane, aty ku ka luajtur për 8 sezone, ndërsa Grojter Fyrti vendosi të mos ia rinovonte kontratën. Ish-qendërmbrojtësi kuqezi është që nga qershori lojtar i lirë dhe mund

Vazhdoni leximin →

Krenaria e Zidanit tek Reali u prek pa kthim pas Çelsit!

Kritikat gjatë sezonit ishin të shumta, sidomos gjatë periudhës kur asgjë nuk po ecte mirë në kampionat, pra deri në dimër. Sulmet ishin nga mediat, por kritika pati edhe nga brenda klubit. “Kjo skuadër meriton respekt, – tha trajneri francez në konferencën para Hueskës duke shkaktuar tronditje, – unë kërkoj vetëm që të na lini

Vazhdoni leximin →