Këmba Bejlit mbetet e ngrohtë edhe pas dëmtimit

Gareth Bale është kthyer në stërvitje pas pothuajse tre muajve mungesë dhe ky është një lajm jo disido.

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale, është kthyer në stërvitje me pjesën tjetër të grupit, pas një mungesë të gjatë, i cili mungon që nga fundi i muajit nëntor të vitit që lamë pas, për shkak të operimit që kishte kryer në kyçin e këmbës së djathtë.
Uellsiani ndjehet shumë i lumtur pas kthimit dhe thotë se mezi pret të luaj sërish. Ai në stërvitjen e parë, tregoi se është i etur për t’u kthyer në fushë dhe të bëjë atë që di më së miri, të shënojë gola. Të tillë shënoi edhe në stërvitjen e pare.