Garet Bejli, përse nuk interesohet për Topin e Artë

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale ka thënë se nuk është i brengosur për “Topin e Artë”. Ai ka theksuar se synimi i tij kryesor janë titujt me ekipin.

“Duke qenë i nominuar për Topin e Artë është një nder i madh për mua. Kjo është një njohje e punës së madhe dhe përkushtimin e kam bërë gjithë këto vite”, ka deklaruar Bale për “Marca”, përcjell “Lajmi.net”.

“Por, fokusi im është për të fituar të gjitha trofetë me ekipet e mia, si me Uellsin dhe Real Madrid, kurse çmime individuale… do të vijë më vonë”