Bota në kurrizin e Mbapes nëse zëvëndeson Ronaldon tek Reali

Presidenti I Realit te Madridit, Florentino Perez, konfirmoi se ekipi I tij kampion I Evropes eshte I interesuar per sherbimet e sulmuesit francez, Kilian Mbape, dhe te portierit italian, Xhixho Donaruma, por se ka hequr dore nga interesimi per portierin David de Gea. Ai vuri ne dukje se, nese Ronaldo do te largohet gjate kesaj vere, objektiv kryesor do te jete zevendesimi I tij dhe se ne keto kushte sulmuesi I ri I talentuar I Monakos, Mbape, do te jete nje trashegimtar ideal I Ronaldos ne ekipin e Realit.

“Zidane e ka vene re kete djalosh te talentuar francez qekur ai ishte 16 vjec. Ai ka perparuar mjaft dhe zoteron potencialin e duhur qe te behet superyll dhe ai I pelqen shume trajnerit tone”, komentoi Perezi njoftimet lidhur me ardhjen e mundshme te Mbapes te Reali.

Sfidanti.al