A kanë dashuri arbitrat në La Liga për Realin e Zidanes

Kristiano Ronaldo dhe Daniel Carvajal janë vetëm një karton të verdhë larg pezullimit me një ndeshje të humbur.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo duhet të ketë kujdes me sjelljet e tij, pasi mund të pezullohet.

Portugezi ka katër kartonë të verdhë dhe në rast të ndëshkimit në ndeshjen e ardhshme, do të mungonte në sfidën e radhës.

Të njëjtin rast e ka edhe mbrojtësi i djathtë, Daniel Carvajal dhe Zidane u ka thënë futbollistëve një frazë që mund të qeshet në Katalunjë: ” Sepse na duan shumë edhe arbitrat..”