Hungaria “qellon me shishe” gjunjezimin e Anglise ..!

Ajo qe ka ndodhur ne ndeshjen midis Hungarise dhe Anglise ne ndeshjen per kualifikimet ne Boteror , rrezikon te behet nje çeshtje nderkombetare. Nënë akuzë është vendosur publiku vendas q eveç fershellimave që kanë bërë kur kundershtaret janë gjunjëzuar në fushë për solidaritet ndaj levizjes kundër racizmit , por kanë leshuar edhe objekte në fushë dhe kanë “derdhur” shumë kore raciste në drejtim të futbollisteve me ngjyre.
Ndersa FIFA ka hapur nje hetim per kete qe ka ndodhur , Ministri i Jashtem hungarez ka publikuar nje video provoktive duke treguar se kur është kënduar himni Italian, tifozët angleze kanë fërshëllyer tamam ne finalen e Europianit…
Sfidanti.al