Hungaria “qellon me shishe” gjunjezimin e Anglise ..!

Ajo qe ka ndodhur ne ndeshjen midis Hungarise dhe Anglise ne ndeshjen per kualifikimet ne Boteror , rrezikon te behet nje çeshtje nderkombetare. Nënë akuzë është vendosur publiku vendas q eveç fershellimave që kanë bërë kur kundershtaret janë gjunjëzuar në fushë për solidaritet ndaj levizjes kundër racizmit , por kanë leshuar edhe objekte në fushë

Vazhdoni leximin →

Swansea bojkoton rrjetet sociale për të luftuar racizmin

Që nga dita e enjte për një javë të tërë, Swansea bojkoton rrjetet sociale. Ky është vendimi i marrë nga Sëansea, klubi uellsian që është pjesë e Championship në Angli, si formë proteste për abuzimet dhe diskriminimet raciste kundrejt disa prej futbollistëve të saj të kryera nga ‘haters-at’ dhe ‘bishat e tastierës’. Swansea vendosi që

Vazhdoni leximin →