Gjuan arbitrin me shishe, por nuk merr karton të kuq!

Ndodhi në “Hampden Park” të Gllazgout, në ndeshjen Skoci-Armeni të fituar 2-0 nga vendasit. Pasi skocezët ishin 2-0 në epërsi, ata shënuan edhe një gol të tretë, veçse që ishte në pozicion të qartë jashtë loje. Çuditërisht, arbitri kryesor dhe ndihmësi i tij në vijën anësore nuk sinjalizuan gjë, dhe u desh ndërhyrja e VAR-it

Vazhdoni leximin →

Hungaria “qellon me shishe” gjunjezimin e Anglise ..!

Ajo qe ka ndodhur ne ndeshjen midis Hungarise dhe Anglise ne ndeshjen per kualifikimet ne Boteror , rrezikon te behet nje çeshtje nderkombetare. Nënë akuzë është vendosur publiku vendas q eveç fershellimave që kanë bërë kur kundershtaret janë gjunjëzuar në fushë për solidaritet ndaj levizjes kundër racizmit , por kanë leshuar edhe objekte në fushë

Vazhdoni leximin →

Edhe një shishe birrë mund ta trullosë Çelsin e Kontes

Nuk ka shkuar gjithçka mirë në derbin mes Liverpoolit dhe Chelseas, e cila përfundoi 1:1 Sipas tabloidit britanik, The Sun, skuadra e Chelsea rrezikon të dënohet nga Federata e Futbollit e Anglisë (FA), përcjell Express. Shkak për këtë mund të jetë një shishe e birrës e hedhur në drejtim të mesfushorit të Liverpoolit, Georginio Wijnaldum.

Vazhdoni leximin →

Një shishe e goditur për inat të kartonit të Pol Pogbas

Mançester Junajtidi nuk arriti të fitojë (1-1), kësaj herë, ndaj Uest Hemit, para tifozëve të vet në stadiumin “Old Traford”. Edhe në këtë ndeshje, në qendër të vëmendjes ishte trajneri i ManU-së, Zhoze Murinjo, që u urdhërua të largohej nga stoli i drejtimit gjatë pjesës së parë të saj. Zhozeja goditi me forcë, më këmbë,

Vazhdoni leximin →