Higuain nuk e bind ende Sampaolin, jashtë përfaqësueses argjentinase.

Gonzalo Higuain duket se ka filluar të gjejë ritmin e tij në ndeshje dhe këtë e tregon fakti që në 2 ndeshjet e fundit ndaj milanit e Sportingut të lisbonës ai ka shënuar 3 gola. Megjithaë 29 vjecari vazhdon të mos e bindë aspak trajnerin e përfaqësueses argjentinase, Horhe Sampaoli. Ky I fundit e ka lënë atë jashtë skuadre edhe për ndeshjet miqësore që Argjentina do të luajë ndaj Rusisë e Nigerisë në 11 dhe 14 nëntor duke preferuar Ikardin, dibalën, Fazion, Pezzelën, Gomez e Perotin. Në të njëjtën kohë Sampapoli ka lënë jashtë skuadre edhe Biljan për arsye dëmtimi,m ndërkohë që është riikthyer Aguero I riaftësuar plotësiasht nga dëmtimi.

Argjentina, Lista e plotë e të grumbulluarve:

Portierë: Romero, Guzman, Marçesin

Mbrojtës: Maskerano, Fazio, Merkado, Otamendi, Pezzella, Insua

Mesfushorë: Salvio, Banega, Akunja, Paredes, Rigoni, Kraneviter, A. Gomez, Perott, E. Perez, Belluski

Sulmues: Mesi, Aguero, Ikardi, Di Maria, Dybala, Pavon, Benedetto

Sfidanti.al