Fernandez: Mbappe më “kërcënoi” në finale

Enzo Fernandez zbulon një detaj shumë interesant në lidhje me finalen e Kupës së Botës 2022 mes Francës dhe Argjentinës. Sipas mesfushorit bardhekaltër, Kylian Mbappe po sillej me arrogancë dhe tentoi disa herë t’i frikësonte kundërshtarët. “Mbappe ishte i bindur se do të na mundte në finale dhe bënte gjeste ikur do të na vriste

Vazhdoni leximin →

Lautaro: Në Brazil, gjithmonë e njëjta histori

Në fushë në pjesën e dytë, Lautaro Martinez u prek thellë nga ajo që ndodhi para Brazil-Argjentinë, me tifozët e Albiceleste të rrahur nga policia braziliane me shumë tifozë të lënduar. Zikaltëri, i cili më pas u kënaq me festimet për fitoren 1-0, ka komentuar edhe incidentin në rrjetet sociale. “Është turp çdo gjë që

Vazhdoni leximin →

Messi rrëfen dramën në Rio

Më shumë se sa për suksesin e arritur në Rio, nga Messi te trajneri Scaloni, të gjithë u ndalën në dhunën e ushtruar ndaj tifozëve argjentinas. Gjesti i kapitenit Messi, i cili i bënte me shenjë lojtarëve të dilnin nga fusha ka bërë xhiron në rrjet, detaj ku është ndalur edhe vetë “pleshti”: “Ata po i

Vazhdoni leximin →

Fanellat e Messit drejt rekordeve

Ylli i futbollit Lionel Messi nuk është i panjohur për të thyer rekorde dhe ndoshta do të shtojë një tjetër në listën e tij, po këtë herë jo në sport. Një grup prej gjashtë fanellash që ai veshi gjatë Kupës së Botës të vitit të kaluar do të nxirren në ankand javën e ardhshme. Kapiteni

Vazhdoni leximin →

Sherr me Uruguajin, Messi i zemëruar: Mësoni nga veteranët, kini respekt

Sparkatat, faullet e frikshme, duelet e ashpra dhe kartonët nuk munguan në Argjentinë-Uruguaj, sfidë që përfundoi 0-2 për skuadrën e Marcelo Bielsas. Tensioni nuk mungoi në mitikun Bombonera, teksa kampionët e botës regjistruan humbjen e parë në eliminatoret e Botërorit 2026. Në lidhje me përplasjet e forta në fushë, ku protagonist ishte edhe Leo Messi, kapiteni

Vazhdoni leximin →

Di Maria merr vendimin për kombëtaren

Aventurës së Di Marias me kombëtaren e Argjentinës po i vjen fundi: Federata e Argjentinës nuk do të jetë në gjendje ta llogarisë Angel Di Marian për Botërorin e ardhshëm në vitin 2026. Këtë e ka bërë të ditur vetë Di Maria gjatë një interviste të dhënë për “Todo Pasa”. Copa America 2024 do të jetë turneu

Vazhdoni leximin →