A do ta ndihmojë “fenomeni” Martinez Mesin që të fitojë një titull me Argjentinën?

Zakonisht i falen këmbëve të tij, por këtë herë i duhen falur duarve të Emiliano Martinezit. Portieri i Aston Vilës mbajti gjallë ëndrrën e Lionel Mesit për të fituar më në fund një titull me Argjentinën, pasi priti 3 penallti në gjysmëfinalen ndaj Kolumbisë. “Gauçosit” luajnë finalen në Rio de Zhaneiro me Brazilin dhe synimi

Vazhdoni leximin →

Argjentina nuk ka lavdi as me Mesin, tifozët pa shpresë në Kupën e Amerikës!

Ky ekip është specialist për të zhgënjyer. Prej të paktën 20 vjetësh, Argjentina nuk humb rast për të torturuar tifozët, dhe sidomos gjatë epokës së Lionel Mesit, paradoksalisht trofetë kanë munguar. Barazimi 1-1 me Kilin në debutimin e argjentinasve në Kupën e Amerikës ishte një tjetër tregues sesa pak e besueshme është skuadra e trajnerit

Vazhdoni leximin →