FIFA nuk pyet shume; hedh poshte pretendimet e Brazilit

Federata Nderkombetare e Futbollit kthen mbrapsht letren e asaj braziliane per disa episode qe nuk u ripane nga sistemi VAR ne ndeshjen me Zvicren. Episodi qe u diskutua me shume dhe per te cilin u kerkua rishikimi me VAR ishte ai i golit te Zvicres pasi u pretendua nje faull i Zuber kundrejt Mirandes.

Por FIFA vendosi qe te leje me fuqi vendimet e marra ne ate dite nga arbitrat e movioles duke e bere te pavlefshme letren me kerkesat e Federatales Braziliane te Futbollit. Por jo vetem kaq, FIFA ndaloi Brazilin qe te degjoje biseden mes arbitrit te ndeshjes dhe atij te sistemit VAR.

Sfidanti.al