Edhe Zidani qenka kandidat i fortë për stolin e Brazilit

Janë thënë shumë emra dhe ndonëse nuk ka nxitim sërish një zgjedhje duhet bërë. Brazili ka mbetur pa trajner që pas dorëheqjes së Tites, ndërsa debati është i ashpër në vendin e madh amerikanolatin lidhur me pasaportën e teknikut të ardhshëm. Ka pasur shumë sugjerime se ai mund të jetë i huaj, pasi dolën në

Vazhdoni leximin →

Kroacia ia doli me një gjuajtje në kuadrat ndaj 12 të Brazilit!

Ka edhe kështu, dhe luan rol fati, por bashkë me forcën e madhe psikologjike. Nëse Kroacia dhe Brazili ishin thuajse barabar në mbajtjen e topit (51-49 për kroatët), konkretizimin e lojës me gjuajtje e pati shumë më mirë ekipi “karioka”. Brazilianët lëshuan 14 gjuajtje drejt portës së Livakoviçit dhe 12 prej tyre ishin brenda shtyllave.

Vazhdoni leximin →

Kroacia sërish në gjysmëfinale të Botërorit; favoriti Brazil ra në pengesën e parë!

Me gjithë respektin për Zvicrën, Kamerunin dhe Serbinë, padyshim ekipe të mira dhe finalist në Katar, “Selesao” do të kishte sfidën e vështirë fillestare. Kroacia, edhe pse kombëtarja e një vendi me vetëm 4 milionë banorë, vinte në çerekfinalen e Kupës së Botës si nënkampione e rruzullit në fuqi, dhe si ekipi me legjenda të

Vazhdoni leximin →