Vinicius flet për dëmtimin e rëndë

Sulmuesi brazilian Vinicius jr. i është nënshtruar rezonancës magnetike të dielën në mëngjes dhe rezultatet kanë konfirmuar dëmtimin në bicepsin femural. Në këtë mënyrë, lojtari i thotë lamtumirë vitit 2023 dhe pothuajse me siguri do të humbasë Superkupën e Spanjës. Anësori i Realit u detyrua të largohej nga fusha pas gjysmë ore në lojë. Që në

Vazhdoni leximin →

Vinicius i jep lamtumirën vitit 2023

Lajm i keq për Real Madridin nga Amerika e Jugut. Sulmuesi brazilian Vinicius Jr. pësoi një dëmtim të  këmbës së tij të majtë. Lojtari iu nënshtrua një rezonance e cila konfirmoi dëmtimin që do ta mbajë atë larg fushës për rreth dy muaj e gjysmë. Vinicius Jr kështu i jep lamtumirën vitit 2023 dhe pothuajse

Vazhdoni leximin →

Real Madrid në telashe, dëmtohet Vinicius

Vinicius Junior është lojtari i radhës i Real Madridit që ka pësuar dëmtim duke shtuar edhe më shumë problemet te Los Blancos. Përveç mungesave afatgjata të Eder Militao dhe Thibaut Courtois, Kepa Arrizabalaga aktualisht është duke u rikuperuar, ndërsa Aurelien Tchouameni ka të ngjarë të jetë jashtë për pjesën e mbetur të vitit 2023. Pas

Vazhdoni leximin →

Brazili thërret talentin e Palmeirasit

Futbollisti i Palmeirasit, i prenotuar nga Reali i Madridit për vitin 2024, Endrick Felipe Moreira de Sousa, është thirrur për herë të parë në përfaqësuesen e Brazilit në moshën 17-vjeçare për ndeshjet kundër Argjentinës dhe Kolumbisë, që do të luhen më 17 dhe 22 nëntor. Fernando Diniz ka zgjedhur të marrë talentin e Palmeirasit për

Vazhdoni leximin →

Familja braktis ish-mbrojtësin Dani Alves

Talente në fushën e lojës, por problematikë në stilin e jetës, kryesisht nga veset që kanë. Shumë sportistë e vuajnë këtë sindromë dhe njëri prej tyre është ish-ylli i Barcelonës dhe Brazilit. Dani Alves është ende në qendrën e vuajtjes së dënimit “Brian 2”, në paraburgim, deri në gjykimin e tij. Akuza është ajo e

Vazhdoni leximin →

Romario kundërshton Ancelottin për Brazilin

“Ancelotti? Çfarë dreqin… Dua Diniz deri në fund”. Fjalë të ashpra nga një ish-kampion bote si Romario, i cili u shpreh në lidhje me zgjedhjen e Federatës Braziliane të Futbollit, për t’u fokusuar te Carlo Ancelotti. Ish-lojtari i Barcelonës sigurisht që nuk i ka pëlqyer duke pretenduar se nuk është e nevojshme të gjendet një

Vazhdoni leximin →

Argjentina “fluturon”, ngec Brazili

Argjentina fiton dhe shkëputet nga ndjekësit në renditjen e Amerikës së Jugut në kualifikueset e Kampionatit Botëror 2026. Në raundin e katërt, kombëtarja e drejtuar nga Lionel Skaloni, Kampione e Botës në fuqi, ka fituar 2-0 ndaj Perusë falë dhe paraqitjes monstruoze të Leo Mesit. Në Lima, “Pleshti” ka shënuar dy gola, ndërsa i anulluar

Vazhdoni leximin →

Neymar nuk ka ndërmend të tërhiqet nga përfaqësuesja e Brazilit, por do të tentojë edhe një herë, për herë të fundit, t’i dhurojë “Seleçaos” një Botëror. Për t’ia arritur këtij qëllimi O’Ney është gati të bëjë gjithçka, po planifikon një rikthim në atdhe në 2025 në mënyrë që të përgatitet për Botërorin që do të

Vazhdoni leximin →