Jo vetem Ronaldo; edhe Suarez vendos rekord per vendin e tij

Luis Suarez ishte njeriu i ndeshjes per Uruguajin ne perballjen me Arabine Saudite ne Grupin A. Sulmuesi i Barcelones qe u kritikua pas sfides me Marokun, kete radhe nuk gaboi dhe festoi ne menyren me te mire ndeshjen e tij te 100 me fanelen e Uruguajit duke shenuar golin qe i dha skuadres se tij fitoren, por edhe kualifikimin per ne 1/8 e finaleve.

Por jo vetem kaq, Luis Suarez ne kete ndeshje vendosi edhe nje rekord pasi behet i pari futbollist uruguajan qe shenon gol ne 3 boterore radhazi.

Sfidanti.al