Ç’kapiten është Ademi ?Një lider i vërtetë i Dinamos së Zagrebit

Arjan Ademi po hyn në sezonin në ri me një formë të shkëlqyer, duke e treguar vetem si një kapitem dhe lider i vërtetë i Dinamos së Zagrebit. Këtë ai e tregoi edhe në ndeshjenkualifikuese të Ligës së Kampioneve të ekipit të tij kundër ekipit izraelit Makabi Ber Sheva që Dinamo e fitoi me rezultatin e thellë 5-0, ndërkohë që Ademi shënoi dy gola.
“Falënderojmë Zotin që përfundoi kështu. Jemi të lumtur. Ne dhamë në fushë 100 për qind nga vetja, ndërkohë qëne kemibërë përgatitje intensive. Sidoqoftë, asgjë nuk ka mbaruar, pasi kemi edhe ndeshjen e kthimit që ta përfundojmë këtë punë”, vuri në kapiteni i Dinamos së Zagrebit, Arjan Ademi (shqiptar Maqedonie).
Sfidanti.al