Dinamo e rrjetës rikthehet në elitë

Rikthehet Dinamo në elitën e volejbollit shqiptar. Një emër historik që mungonte prej më shumë se sa 16 vitesh, ndërsa për herë të fundit pat dal kampion më 2008-ën. Një iniciativë për të ringritur Dinamon ishte e Altin Martirit, që për mikrofonin e Radio Televizionit Shqiptar tregon vështirësitë e punës së tij, ndërsa skuadrat funksionojnë

Vazhdoni leximin →

Dinamo agresive në merkato

Merkatoja e dimrit ka hyrë tashmë në fazën më të nxehtë të saj, me klubet që shpejtojnë të firmosin me ata lojtarë që kanë piketuar, sepse kampionati rinis shumë shpejt. Edhe Dinamoja është aktive në këtë drejtim, edhe pse nuk ka bërë deri më tani asnjë zyrtarizim. Bisedimet kanë avancuar dhe kryeqytetasit kanë siguruar shërbimet

Vazhdoni leximin →

Dinamo gjen sulmues në Kosovë

Dinamo duket se ka gati afrimin e parë të kësaj merkatoje. “Blutë” kanë arritur të “peshkojnë” në Superligën e Kosovës sulmuesin e dëshiruar. Drejtuesit kanë arritur arkordin me Ardit Tahiri, i cili aktualisht është pjesë e Dritës. 21-vjeçari pritet të kalojë te “nëndetësja”, ku do të merrte mbi supe gjithë peshën e sulmit për pjesën

Vazhdoni leximin →

Kategoria Superiore, Teuta pa “dritë”, Vllaznia gjen vazhdimësinë

Fitorja 5-0 e Vllaznisë ndaj Skënderbeut dhe triumfi i Dinamos në Durrës kundër Teutës mbyllin vitin 2023 për 4 skuadrat e Superiores që këtë sezon kanë objektiva tërësisht të ndryshëm. Durrsakët e Edi Martinit nuk arrijnë të shkëputen nga fundi dhe disfata me Dinamon është tregues se këtë sezon mund ta kenë shumë të vështirë

Vazhdoni leximin →