Shkupi pranë mrekullisë në Champions, çfarë paraqitjeje në Zagreb ndaj Dinamos!

Me gjasë, kampionët e Kroacisë menduan se kishin përballë ndojnë kundërshtar të vogël që do ta merrnin me “shpulla”. Ndodhi e kundërta, dhe Shkupi shkëlqeu në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit ndaj Dinamos vendase duke merituar më shumë edhe sesa barazimi 2-2 që arriti. Kampionia e Maqedonisë së Veriut, një skuadër me pronësi shqiptare, luajti sikur

Vazhdoni leximin →

Superliga, Tirana feston titullin me fitore, Dinamo bie përfundimisht!

Shumë gjëra ishin zgjidhur që më parë, ndërsa festa duhej të vazhdonte. Kështu bëri Tirana që, pasi siguroi titullin në derbin e javës së kaluar të Abisnet Superligës ndaj Partizanit, i kënaqi sërish tifozët duke mundur 3-1 Vllazninë në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, e duke merituar gjithçka. Seferi, Totre dhe Xhixha ishin autorët e golave

Vazhdoni leximin →