Bufon ngre ne qiell Mbapene: Eshte si Maradona dhe Ronaldo

Xhanluixhi Bufon nuk ia kursen levdatat Kilian Mbapese. Portieri 40 vjecar i Paris Sen Zhermenit arriti deri aty sa te krahasoje 19 vjecaron francez me Maradonen dhe Ronaldon.

‘Nese Kilian Mbape do te qendroje me kembe ne toke dhe i fokusuar te objektivat e tij, mund te behet nje prej futbollisteve me te mire ne bote  bashke me Pele, Maradonen, Ronaldon e Mesin-tha Bufon nr nje interviste  per faqen zyrtare te Paris Sen Zhermenit-me barxalin e Kielinin thonim nese ai eshte mbinjerezor’.

Sfidanti.al