Barcelonës iu sos durimi, Dibala shtrëngo fort Juventusin

Barcelona ka hequr dorë nga transferimi i Paulo Dybalas edhe sikur “vezen e artë” të bëjë me Juventusin,.

Paulo Dybala, ylli i Juventusit, ka qenë objektiv i Barcelonës tashme  e një kohë të gjatë. Por, ekipit katalanas ka befasuar me vendimin e fundit.

Klubi nga Camp Nou kanë hequr dorë nga transferimi i argjentinasit me arsyetimin se nuk i përshtatet Lionel Messit në lojë.

Barcelona është në kërkim të zëvendësuesit të Neymarit, i cili i transferua në Paris për 222 milionë euro.

Tani, objektiva të vetme të Barcelonës janë: Philippe Coutinho  (Liverpool) dhe Ousmane Dembele (Dortmund)