Dybala nuk ka pësuar dëmtim serioz

Roma ka nisur përgatitjet për takimin e kthimit në gjysmëfinalen e UEFA Europa League, përballë Bayer Leverkusen, teksa këtë të hënë ka pasur lajme të mira për trajnerin Daniele De Rossi. Asgjë serioze për Paulo Dybala, me argjentinasin që vendosi në alarm “verdhekuqtë”, pasi në sfidën e të dielës kundër Juventusi u largua pas 45

Vazhdoni leximin →

Gjigantët evropianë ndjekin Paulo Dybalan

Sulmuesi i Romës, Paulo Dybala ka përfunduar në radarin e klubeve të mëdha evropiane, si Barcelona dhe Chelsea. Barcelona ka finalizuar 10 transferime të ndryshme të lojtarëve të lirë në tre vitet e fundit, dhe në përgjithësi janë të pritur të ndjekin këtë politikë edhe më tej. Këtë sezon nuk ka ndodhur, por padyshim që

Vazhdoni leximin →

Roma, Dybala 10 ditë larg fushave

Paulo Dybala është përjashtuar nga përballja e Romës në Serie A me Sassuolon pasi pësoi një lëndimn të lehtë të muskujve në aduktorin e kofshës së tij të djathtë, një lëndim që do ta mbajë atë jashtë fushës për të paktën 10 ditë.Pushimi ndërkombëtar i jep kohë Dybalas për t’u rikuperuar, që do të thotë

Vazhdoni leximin →

Dybala mbyll vitin në infermieri

Paulo Dybala, një lojtar shumë i rëndësishëm për Romën e Mourinhos është një talent me këmbë kristali. Gjatë periudhës kur ai ishte pjesë e Juventusit, karriera e tij u kushtëzua nga dëmtimet e shumta msukulare dhe për këtë arsye, dy sezone më parë argjentinasi u transferua te Roma me parametra zero. Që prej asaj kohe,

Vazhdoni leximin →