Barcelona zyrtarizon Flik deri në vitin 2026

Barcelona nuk humbet kohë dhe vetëm pak minuta pasi ndërpreu bashkëpunimin me Xavin, prezanton trajneri e ri. Hansi Flik ka marrë zyrtarisht drejtimin e gjigantëve spanjollë nga dita e sotme. “FC Barcelona dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit të parë të futbollit për meshkuj deri më 30 qershor 2026. Trajneri i ri ka nënshkruar një kontratë në zyrat e Klubit i shoqëruar nga presidenti i FC Barcelona, ​​Joan Laporta; Nënkryetari i parë përgjegjës për fushën sportive, Rafa Yuste dhe drejtori sportiv i klubit, Anderson Luís de Souza, Deco. Duke sjellë Hansi Flick si trajner, FC Barcelona ka zgjedhur një njeri të mirënjohur për presionin e lartë, stilin intensiv dhe të guximshëm të lojës së ekipeve të tij, i cili i ka sjellë atij sukses të madh në nivel klubesh dhe ndërkombëtare, duke fituar pothuajse gjithçka që ka për të fituar në bota e futbollit”, shkruhet në njoftimin e klubit spanjoll.

sfidanti.al