Barcelona zyrtarizon Flik deri në vitin 2026

Barcelona nuk humbet kohë dhe vetëm pak minuta pasi ndërpreu bashkëpunimin me Xavin, prezanton trajneri e ri. Hansi Flik ka marrë zyrtarisht drejtimin e gjigantëve spanjollë nga dita e sotme. “FC Barcelona dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit të parë të futbollit për meshkuj deri më 30

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Flick ndodhet në qytet

Hansi Flick është në pritje të zyrtarizimit si trajner i Barçës. Trajneri gjerman tashmë ndodhet në Barcelonë, në pritje të takimeve me drejtuesit e klubit pasi të arrihet një marrëveshje me menaxherin e Xavi Hernándezit për përfundimin e kontratës. Mbërritja e Hansi Flick në Barcelonë me menaxherin e tij, Pini Zahavi, pritej sot, por nga

Vazhdoni leximin →

Flick, largimi nga Gjermania…një çlirim

Sipas asaj që u raportua nga podkasti gjerman Spielmacher, ish-trajneri i Gjermanisë, Hansi Flick, kishte kërcënuar se do të jepte dorëheqjen nga posti i tij pas Botërorit zhgënjyes të 2022, kur skuadra u eliminua që në fazën e grupeve. Gjithsesi duket patur parasysh faktin se Kampionati Evropian që luhet në vitin 2024 do të mbahej

Vazhdoni leximin →

Gjermania, shkarkohet trajneri Hansi Flick

Hansi Flick nuk është më trajner i Gjermanisë. Lajmi është dhënë nga Federata, me një njoftim zyrtar.  Ky vendim ka ardhur për shkak të rezultateve të fundit, të cilat kanë qenë të dobëta. Tekniku 58-vjeçar numëron 25 ndeshje në krye të Kombëtares së “Panzerave”, ku ka marrë mesatarisht 1.72 pikë për ndeshje. Në 6 ndeshjet

Vazhdoni leximin →

Flick dhe Gjermania: Kam ende një detyrë te Bayern

Hansi Flick është praktikisht ish trajner i Bayernit të Mynihut. 56 vjecari ka edhe 2 ndeshje me kampionët e Gjermanisë dhe më pas do t’u japë lamtumirën për të menduar me qetësi për të ardhmen e tij që shihet në pankinën e përfaqësueses gjermane. Por Flick në një konferencë për shtyp preferoi të mos flasë

Vazhdoni leximin →

Gjermania, Flick arrin marrëveshjen për Kombëtaren?

Hansi Flick që në qershor do të largohet nga drejtimi I Bayernit të Mynihut duket se e ka gjetur një marrëveshje me Federatën Gjermane të Futbollit për të drejtuar kombëtaren gjermane pas kampionatit Evropian të Futbollit në vend të Joachim Loew. Sipas asaj që publikon media në Gjermani, Flick do të nënshkruajë një kontratë 3

Vazhdoni leximin →

Bayerni i Mynihut mendon për Allegrin pas Hansi Flick

Hans-Dieter Flick është i destinuar të lërë Bayernin e Mynihur në fund të sezonit për t’u ulur sërish në pankinën e përfaqësueses gjermane këtë radhë si trajneri i parë i saj në vend të Joachim Loew. Në këtë pikë skuadrës bavareze i duhet të gjejë pasuesin e Flick dhe deri tani emri më i përmendur

Vazhdoni leximin →