Bajerni kunder blerjes se Ronaldos: Bajerni nuk do paguante kaq shume per nje 33 vjecar

Per Shefin Ekzekutiv te Bajernit, Karl Hajnz Rumenige blerja e kristiano Ronaldos nga ana e Juventusit ishte nje levizje e diktuar me shume nga marketingu. Ai e deklaroi kete ne nje interviste per te perditshmen gjermane TZ.

‘Blerja e Ronaldos nga Juventusi ishte ajo qe terhoqi me shume vemendjen-tha Rumenige-sigurisht ai fitoi shume me Realin e Madridit dhe per 5 vjet ka qene lojtari me i mire ne bote. Por ne blerjen e Ronaldos nga Juventus nje rol te madh ka luajtur marketingu. Bajerni nuk do ta shpenzonte nje shifer kaq te larte per nje futbollist 33 vjeçar’.

Rumenige shtoi gjithashtu se nga kendveshtrimi i Juventusit blerja e Ronaldos ka kuptim pas ne Itali ka bere jehone dhe ky transferim eshte nje mundesi per italianet qe te rikthehen ne qender te vemendjes se botes futbollistike.

Sfidanti.al