Arsenal, largimi i David Luiz është zyrtar

David Luiz përshëndet Arsenalin pas dy sezonesh. Ish qendërmbrojtësi i Chelsea dhe Paris Saint Germainit nuk do të rinovojë kontratën me Topcinjtë e Londrës dhe ai që e zyrtarizoi lajmin ishte pikërisht trajneri I Arsenalit, Mikel Arteta.

‘Kemi biseduar disa here dhe morëm këtë vendim-tha Arteta-vitin e kaluar rinovoi në një moment shumë të vështirë të shkaktuar nga Covid-19. Ia dolëm të  vijojmë së bashku për një sezon tjetër. Tani pas disa bisedimebe, vendosëm që erdhi momenti që të ndahemi’

Sfidanti.al