Usain Bolt paralajmëron përfundimin e karrierës së vet

Njeriu më i shpejë në botë i të gjitha kohërave, rekordmeni i botës, xhamajkani Bolt, paralajmëroi, këto ditë, se ai do të tërhiqet, vitin e ardhshëm, nga atletika . Ai do të marrë pjesë në kampionatin botëror që do të zhvillohet, vitin tjetër, në Londër, ndërsa garën e fundit do ta zhvillojë në Xhamajkën e

Vazhdoni leximin →

Golden Stejti me Kërri-Durant shkruan historinë NBA-së

Gjërat serioze janë gjatë sezonit të rregull dhe në plej of, por gjithsesi nuk thotë kot populli, “fillimi i mirë, gjysma e punës”. Golden Stejt e mbylli me shkëlqim të madh fazën parasezonale të NBA-së, nën dirigjencën e dyshes së ëndrrave, Stefën Kërri e Kevin Durant. Gjashtë fitore në 7 ndeshje, por sidomos flasin shifrat.

Vazhdoni leximin →

“Katërshja finale” e Euroligës – më 2018, në Beograd

Beogradi dhe arena sportive e tij, “Kombank”, do të jenë mikpritës të turneut përfundimtar të Euroligës së basketbollit që, rëndom quhet “Katërshja finale” (Final four), të vitit 2018, njoftuan, këto ditë, autoritetet e larta të kryeqytetit të Serbisë. Ky lajm, në fakt, qarkullonte qysh para disa muajsh, por duhej që të pritej konfirmimi zyrtar i

Vazhdoni leximin →

Basket, Amerika “përmbyt” Kupën e Kampionëve të Europës!

Ishte Euroligë apo NBA? Çfarë kanë menduar teleshikuesit dhe admiruesit e basketbollit kur kanë ndjekur përballjen mes Makabit dhe Realit në Tel Aviv. Vetëm fanelat ishin të klubeve ndër më të shquarit e historisë së Kupës së Kampionëve, pasi lojtarët kishin prejardhje krejt tjetër. Më shumë se gjysma e basketbollistëve në parket vinin nga SHBA,

Vazhdoni leximin →

Bebe Vio, “skermë” me presidentin Obama

Më në fund ia doli, ashtu siç ka bërë gjithmonë. Bebe Vio mundi ta mposhte ndrojën dhe të shkrepte një selfie me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama. “Nuk dija se çfarë të bëja, madje nuk kisha as kurajon që t’i kërkoja një selfie”, ka thënë kampionia paraolimpike pas “State Dinner”, organizuar në Uashington

Vazhdoni leximin →

Jep dorëheqje trajneri i Sigal Prishtinës

Petar Mijoviç ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Sigal Prishtinës, pas katër humbjeve të pësuara në po aq ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat. Mijoviç mori drejtimin para fillimit të këtij sezoni. Ai pritet të zëvendësohet nga kroati Jeronimo Sharini, i cili do të zyrtarizohet gjatë kësaj jave, citohet Express.