Futbollistë të talentuar që fitojnë edhe ..antipati!

Në botën e futbollit ka shumë lojtarë që janë pagëzuar si antipatikë  nga kundërshtari, por edhe nga vetë tifozët e tij. Ideologji politike, sharje, gjeste në fushë, agresivitet i tejkaluar ndaj kundërshtarit, të gjitha aspektet që nuk favorizojnë një karierrë të qetë. Dhe kur kujton një emër, Mario Baloteli, s’është nga ata që të sforcon

Vazhdoni leximin →

E falën tifozët e tij , por nuk e falin “arbitrat”

Jose Murinjo është sërish në probleme. Trajneri i Manchester United është nën akuzë për komentet e tij para ndeshjes në Liverpool dhe tashmë Federata Angleze ka kërkuar dënim për të. Murinjo tha para sfidës në Liverpul se arbitri i ndeshjes Antony Teylor do ta kishte të vështirë në “Anfield” dhe do të akuzohej për favorizim nëse gabonte. Me rregullore, në Angli ndalohet

Vazhdoni leximin →

Përse sër Ferguson perjashton Çelsin nga fundi i lumtur

Sir Alex Ferguson nuk e konsideron Çelsin si konkurrent për titull të kampionit në Premierligë. Ish- strategu i Manchester United beson se janë pesë ekipe që do të luftojnë për kreun e tabelës. “Është e vështirë të parashikohet, siç ishte për shumë sezone tjera”, deklaroi Ferguson për “Kicker”, përcjell “Lajmi.net”. “Mendoj se janë pesë kandidatë

Vazhdoni leximin →

Prapaskena në Paris, Ançeloti: Leonardo? E dija mik!

Karlo Ançeloti nuk është nga ata që flet shumë, aq sa edhe biografia e tij e ka titullin “Lideri i qetë”. Veçse, “Karleto” nuk është aspak budalla dhe as i pagojë. Pikërisht në biografi është një episod lidhur me marrëdhënien e tij me brazilianin Leonardo, kur të dy ishin tek Paris SG. Italiani ishte trajner,

Vazhdoni leximin →

Higuain asnjë nostalgji, kërkon të ndëshkojë Napolin

Gonzalo Higuain është i gatshëm të ndeshet me ish-skuadrën e tij, madje nuk ndjen asnjë nostalgji. Pas largimit problematik nga Napoli gjatë merkatos së verës dhe akuzave për tradhëti nga tifozët, “el Pipita” po nxeh motorët për ndeshjen e madhe të së shtunës, kur Juventus do të presë në shtëpi pikërisht Napolin. Higuain nuk ka

Vazhdoni leximin →

Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

Uejn Runi – drejt derës “exit”?

Zëvendësues në ekipin e tij, Mançester Junajtid dhe po zëvendësues edhe në ekipin përfaqësues anglez, kështu që karriera e Uejn Runit duket se po merr një tatëpjetë, nga e cila vështirë se ai do të mund të ngjitet përsëri. Nuk kanë kaluar më shumë se pesë javë, qëkur kapiteni i ManU-së dhe i ekipit përfaqësues

Vazhdoni leximin →