Vlera e Mbappe; do të rritet nëse rinovon me PSG

Vlera e Kylian Mbappe do të rritet nëse sulmuesi rinovon kontratën me Paris Saint Germainin. Prestigjiozja CIES Observatory ka bërë një studim  në lidhje me 5 futbollistë të 5 ligave më të rëndësishme të Evropës që do të kenë rritje të vlerave të tyre në rast se do të rinovojnë kontratat me skuadrat e tyre

Vazhdoni leximin →

Reali mbetet ‘Mbreti’; Klubi më i vlefshëm në Evropë

Reali i Madridit konfirmohet si klubi më i vlefshëm në kontinentin evropian duke lënë pas Manchester United dhe Barcelonën me këtë të fundit që fiton një pozicion kundrejt Bayernit të Mynihut. Ky është përfundimi i studimit të KPMG Football Benchmark në edicionin e pestë të saj. Studimi është kryer në bazë të vlerës  në merkato

Vazhdoni leximin →

Coronavirusi, Serie A humbet mbi 1 mld Euro; Juve e Inter klubet më të goditur

Pasojat afatgjata e afatmesëm të pandemisë coronavirusin shtynë portalin Transfermarkt të ndërmarrë një hap të pamenduar disa muaj më parë duke iu përgjigj rastit të jashtëzakonshëm me një zgjedhje  që është po aq  jashtë të zakonshmes; uljen e të të gjitha vlerave të merkatos në databazën e tij me një efekt të menjëhershëm te futbollistet

Vazhdoni leximin →