Vidal është zyrtarisht zikaltër: E nis me entuziazëm, faleminderit Inter

Arturo Vidal është zyrtarisht futbollist i Interit. Klubi zikaltër por edhe Barcelona komunikuan transferimin e kilianit në Milano nëpërmjet komunikatave për shtyp. Mesfushori kalon te Interi përfundimisht madje me parametra zero pas akordit me Barcelonën për zgjidhjen e kontratës. Interi do të derdhë 1 milion Euro në arkat e katalanasve por kjo shifër është e

Vazhdoni leximin →

Inter pret Vidal, vjen konfirmimi dhe nga Barcelona

Arturo Vidal është gjithnjë e më pranë Interit. Tani vijnë konfirmime edhe nga vetë klubi i Barcelonës ku Drejtori Sportiv Ramon Planes e pohoi hapur largimin e kilianit. ‘Po e japim. Përfitoj nga rasti ta falenderoj për atë cfarë na ka dhënë gjatë këtyre viteve-tha Planes. Paraditen e kësaj të marte Vidal ishte i pranishëm

Vazhdoni leximin →

Vidal largon Interin: Qëndroj te Barcelona

‘Nëse do të dojë Zoti, edhe në sezonin e ardhshëm do të jem pjesë e Barcelonës’. Është fraza e thënë nga Arturo Vidal në një intervistë për ‘El Mundo Deportivo’ me mesfushorin kilian që largoi zërat për një kalim të tij në Itali në radhët e Interit. ‘Kam edhe një vit kontratë, por ndihem I

Vazhdoni leximin →