Cështja Vidal, Barcelona sulmon agjentin e kilianit

Cështja e denoncimit të Vidal ndaj barcelonës për një bonus vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat spanjolle e sidomos ato katalanase. Në orët e fundit kjo histori u pasurua me një kapitull të ri teksa u mësua se klubi kampion i Spanjës u hodh në kundërsuilm duke fajësuar agjentin e Vidal, Fernando Felicevic për

Vazhdoni leximin →

La Liga; hidhet poshtë denoncimi I Vidal ndaj Barcelonës

Arturo Vidal e humbet betejën me Barcelonën në La Liga për cështjen e bonusit të pretenduar nga futbollisti. Në fakt Komisioni I përbërë nga eksponentë të kësaj lige dhe të Shoqatës Spanjolle të futbollist vendosën që klubi katalanas nuk I detyrohet asgjë kilianit që kërkoi 2.4 milionë Euro bonuse duke e argumentuar vendimin e tyre

Vazhdoni leximin →

Vidal në luftë me Barcelonën; Interi shpreson

Arturo Vidal ka hyrë në një luftë të ashpër me Barcelonë, një situatë nga e cila mund të përfitojë Interi që kërkon të sjellë në Milano kilianin në merkaton e muajit janar për të përforcuar repartin e mesfushës. Vidal në orët e fundit bëri një denoncim kundrejt barcelonës për një bonus të papaguar. ‘Nuk më

Vazhdoni leximin →

Inter përshpejton hapat për Vidal; gati 12 milionë Euro

Interi e mbylli 2019 në krye të klasifikimit të Serisë A dhe për tëkonfirmuar këtë pozicion edhe në fund të sezonit kërkon të bëjë përforcimet në merkaton e muajit janar. Objektivat e zikaltërve dihen prej kohësh, nëse për rolin e zëvendësuesit të Lukakut emrat janë gjithnjë ata të Jorentes në një shkëmbim me Politanin dhe

Vazhdoni leximin →

Inter! Te Barcelona diskutohet e ardhmja e Vidal

Këto ditë mund të jenë vendimtare për të ardhmen e Arturo vidal. Kjo është ajo që theksohet në Barcelonë, një ditë pas ‘El Clasico’ me Realin e madridit që e pa kilianin në fushë vetëm për një fraksion loje në pjesën e dytë. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, agjenti I mesfushorit, Fernando Felicevic ka

Vazhdoni leximin →