Suning ‘humbet pjesët’, pas Kapelos ikën dhe Sabatini

Pas Fabio Kapelos është Valter Sabatini që ndërpret marrëdhëniet me Suning Sports duke u larguar nga detyra e Drejtorit Teknik të kësaj kompanie si rrjedhojë është larguar edhe nga bordi drejtues i Interit. Vetë kompania kineze, pronare e klubit zikaltër bëri të ditur akordin e arritur me Sabatinin për zgjidhjen e parakohshme të kontratës mes

Vazhdoni leximin →

Ëndrra e Interit vazhdon të jetë Di Maria; Suning , gati investimi i rëndësishëm për argjentinasin

Interi vazhdon të ëndërrojë Angel Di Marian. Futbollisti argjentinas është i preferaruari i padronëve zikaltër të Suning të cilët e shohin atë edhe si një mundësi shumë të mirë për të rritur akoma më shumë marketingune  klubit milanez. Treguesit flasin për një pozicion të mirë të Interit në këtë aspekt, pasi Di Maria e ka

Vazhdoni leximin →

A mjaftojnë 200 milionë euro për ringjalljen e Interit

Interi i Milanit, gjatë sezonit të ardhshëm, do të udhëhiqet nga Luçiano Spaleti, ndërkohë që ekipi “neroazur”, gjatë kësj vere, pritet që t’i nënshtrohet një “remonti” të madh. Pronarët e këtij ekipi gjigant të Milanit, kompania “Suning”, tanimë, kanë përcaktuar buxhetin për transferimet verore që do të përbëhet nga 110 milionë euro. Megjithatë, mbas shitjes

Vazhdoni leximin →

Interi qetëson shpirtin dhe portën, Handanoviç e hodhi…

Interi e ka blinduar portierin slloven Samir Handanovic, një lajm që qetëteson shpirtin  interist. Samir Handanovic e rinovoi kontratën e tij vetëm një vit më parë, por sipas Calciomercato.com, së shpejti pronari i ri i Interit mund të propozojë zgjatjen e kontratës për sllovenin për një vit, pra deri në vitin 2020, transmeton Express. Një

Vazhdoni leximin →