Lukaku, Xheko, Kavani e Ikardi, si do të përfundojë “valsi” i sulmuesve?!

Përgatitjet vazhdojnë, por trajnerët nuk janë aspak të qetë. Edhe pse Interi, Juventusi e Mançester Junajtidi po luajnë miqësoret e verës, dhe po përcaktojnë skemat me të cilat do të luajnë sezonin, shumëçka mund të ndryshojë. Trajneri zikaltër, Antonio Konte, po e sheh të vështirë të realizohet dëshira e tij për të marrë Romelu Lukakun,

Vazhdoni leximin →

Kieza, Lukaku, Ikardi e Xheko, sa mërzi për sulmuesit!

Një “skenë” jo e këndshme paska ndodhur në autobusin e Fiorentinës. Sulmuesi Federiko Kieza paska pasur një debat me drejtuesit si ndihmësin e presidentit, Xho Baronen, legjendën Xhankarlo Antonjoni si dhe drejtuesin teknik, Dario Daineli. Sipas dëshmitarëve që u ndodhën pranë, pati shumë acarim dhe tone të larta, ndërsa më pas Barone dhe Antonjoni u

Vazhdoni leximin →