Eurovolley, Itali sa keq, në finale shkon Serbia

Serbia ka mundësinë që të mbrojë titullin evropian teksa siguroi kalimin për në finale të Evropianit të Volejbollit të femrave. Kampionia e Evropës dhe e Botës eliminoi në gjysmëfinale Italinë me ‘Azzurret’ që kërkonin revanshin për humbjen në finalen e Botërorit të një viti më parë teksa I mundi me rezultatin 3-1. Diferencën në këtë

Vazhdoni leximin →

Një “Serbi” humane ishte shumë për Italinë, Bogdanoviç superyll!

Ata që kanë ndjekur basketbollin jugosllav të viteve 70-të mbajnë mend brezin e madh të Kiçanoviçit, Dalipagiçit, Delibashiçit e të tjerëve, ndërsa në vitet 80-të ishin Divac, Paspalj, Kukoç, Petroviç e Raxha. Në vitet 90-të, Jugosllavia e cunguar pati Daniloviçin, Bodirogën, Divacin, Rebraçën e të tjerë, ndërsa sot tradita serbe mbështetet tek yjet e rinj.

Vazhdoni leximin →