Senegali ankohet ne FIFA; per rregullin Fair Play

Senegali nuk e ka kaperdire eliminimin nga Boterori i rusise per menyren sesi ndodhi kjo. Federata Senegaleze dergoi ne FIFA dy letra nepermjet te cilave shprehu hapur pakenaqesite per rregullin e ri te Fair Play te aplikuar ne Boterorin e ketij viti. Sipas medias ruse, senegalezet pretendojne se ne ndeshjen me Polonine, futbollistet japoneze pas

Vazhdoni leximin →

Shikoni si kërcen Senegali,  spektakli i tyre nuk është vetëm në fushë…

Senegali është  një nacionale që ka befasuar gjatë këtij Botërori. Mirëpo spektakli i tyre nuk është vetëm në fushë, sepse nacionalja afrikane , veç energjisë së pashtershme me të cilën frikëson gjithë kundershtarët,  ka edhe cilësi të tjera  që befasojnë. Cilësi që zbulojnë se armata Senegalese është në humor të mirë në Rusi edhe kur

Vazhdoni leximin →

Japoni-Senegal 2-2; barazim qe i kenaq te gjithe

Japonia dhe Senegali e mbyllen ndeshjen mes tyre 2-2, nje barazim ky qe nuk lendon e nuk shqeteson askend pasi te dyja skuadrat shohin me besim drejt 1/8 te finaleve. Japonia dhe Senegali u bene protagoniste te nje loje te hapur dhe sulmuese duke i argetuar te pranishmit. Senegali kaloi i pari ne avantazh me

Vazhdoni leximin →