E mbani mend “Tatën”,  kampioni humbi betejën me sëmundjen!

Heroi i Kupës së Botës, Jose Luis “Tata” Brown, ka vdekur në moshën 62-vjeçare, në La Plata, në vendlindjen e tij në Argjentinë.Ish-mbrojtësi i famshëm i bardhekaltërve kishte qenë duke luftuar më sëmundjen “Alzheimer’s” prej  një kohë të gjatë. Familja e kishte zbuluar gjendjen shëndetësore të ish-qendërmbrojtësit vetëm kohëve të fundit.Brown, i cili gjatë karrierës

Vazhdoni leximin →

Iker Kasijas: Më lejoni t’ju jap një lajm të mirë!

Mbas dramës jetësore që i ndodhi portierit të njohur spanjoll, Iker Kasijas, para dy javësh, ai po e merr veten me shpejtësi dhe, sikurse thotë edhe vet, shumë shpejt do të dalë në stërvitje. Ai pësoi një infarkt në zemër gjatë stërvitjes te Porto, me të cilën luan, iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe pesë

Vazhdoni leximin →

Çfarë mëkati, braktis futbollin i sëmurë, fill pas martesës!

Stefën Darbi nuk është një emër i famshëm i futbollit anglez, por është një lojtar që gjithsesi ka luajtur për Liverpulin. Një djalë i shkëlqyer, 29-vjeçar, i sapomartuar me kapitenen e kombëtares së futbollit të Anglisë për femra, Stef Hauton, u diagnostikua me një sëmundje të vështirë, me probleme të neuroneve motorikë. Darbi luajti më

Vazhdoni leximin →