Juventusi i thotë jo Mesut Ozilit, jo për talentin, fajin e ka portofoli

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi, e hodhi poshtë mundësinë që mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, të vijë te bardhezinjë, njofton media italiane, sipas së cilës, agjentët e këtij futbollisti gjerman kishin kontaktuar me përfaqësues të Juventusit, duke i ofruar këtij të fundit një transferim eventual. Si një nga arsyet kryesore të refuzimit përmendet paga

Vazhdoni leximin →

Diego Kosta i pakënaqur: E dua pagën sa të Grizmanit ose ika!

Media spanjolle shkruan sulmuesi i Atletikos së Madridit, Diego Kosta, nuk është i kënaqur me statusin e tij dhe po shqyrton mundësinë që të largohet nga ky klub, nëse kryesia nuk do t’ia përmbushë atij kërkesën. Për shkak të ofertave ngulmuese e tunduese të Barcelonës, Atletiko e Madridit u detyrua që t’ia ngrinte pagën yllit

Vazhdoni leximin →

Mançester Siti dhe Sterlingu, martesa vlen 100 mijë stërlina më shumë…

Pjesëtari i përfaqesueses së Anglisë, Rahim Sterling, është ende shumë larg nënshkrimit të ndonjë kontratë të re Mançester Sitin kampion në fuqi. Dihet se kryesia e klubit “qytetar” do që ta mbajë këtë futbollist shumë të mirë, por, sikurse duket, ka mosmarrëveshje të mëdha rreth aspektit kryesor të kontratës, atij financiar. Sterlingu kërkon që atij

Vazhdoni leximin →