Kombëtarja ngjitet në League B, arritja e fundit e Rejas: Më duan këtu deri 80 vjec

Kombëtarja shqiptare mposhti Bjellorusinë në ndeshjen e fundit të Nations League duke u ngjitur në këtë mënyrë në League B. Trajneri Edy Reja në një intervistë për të përditshmen italiane ‘La Repubblica’ tregon për këtë arritje të madhe me kuqezinjtë. Në fakt Edy Reja mund të konsiderohet një mjeshtër i ngjitjeve në kategori dhe këtë

Vazhdoni leximin →

Mungesa, koronavirus e pandemi, Shqipëria “copë” në “finalet” e Ligës së Kombeve

Po t’i hedhësh një sy të parë mund të ndihesh i kënaqur. Kombëtarja shqiptare teorikisht do të ketë në dispozicion shumiën dërrmuese të lojtarëve për miqësoren me Kosovën, por sidomos për dy ndeshjet vendimtare në Ligën e Kombeve, ndaj Kazakistanit e Bjellorusisë. Mungesat të rëndësishme janë Keidi Bare dhe Odise Roshi, të dëmtuar, ndërsa kthehet

Vazhdoni leximin →

Dyshimet për Rejën, mund ta bëjnë drejtor teknik dhe “kumbar” të trajnerit të kombëtares!

Zyrtarisht asgjë nuk ndryshon dhe nuk do të jetë aspak e lehtë. Edi Reja është për të dytin edicion trajner i kombëtares shqiptare, veçse në Federatë kanë menduar për një plan B. Ky plan parashikon që italianit 75-vjeçar t’i ofrohet pozicioni i drejtorit teknik të ekipit përfaqësues, madje edhe i ekipeve të tjerë kombëtarë të

Vazhdoni leximin →