Klaudio Ranieri  pasues i Benitezit te Njukaslli?

Megjithëse shumë mediume në Angli përmendnin emrin e Zhoze Murinjos si trajner të ardhshëm të Njukasllit, zhvillimet kanë marrë rrugë tjetër dhe tani, sikurse vë në dukje “Skaj Sports”, në stolin e drejtimit të “çafkave”, siç e quajnë ndryshe Njukasllin, do të mund të ulet njeriu që bëri para dy vitesh të papriturën më të

Vazhdoni leximin →

Toti e ka “varrosur” pa ardhur : Në vend të Ranierit do ulet.. De Rosi

Kapiteni legjendar i Romës, Françesko Toti, në rolin e ri të drejtorit teknik të Romës si detyrë të parë i ka përcaktuar vetes që si trajner i “ujkonjës romane” të bëhet ish-bashkëlojtari i tij Daniele De Rosi, shkruan “Korriere delo Sport”. Toti aktualisht është zëvendësdrejtor sportiv, por, sidoqoftë, mbas largimit të Ramon Monçit, ai nuk

Vazhdoni leximin →