Një garë kampionësh të mëdhenj që pati fund të turpshëm

Dënimi që e la Sebastian Fetelin pa fitore në garën “Formula 1” të Kanadasë, ka ngjallur mjaft reagime midis tifozëve, si edhe midis ish-automobilistëve që ndoqën zhvillimet në Montreal. Mario Andreti legjendar që ka qenë kampion i “Formulës 1” më 1978, shkroi në profilin e tij në Twitter: “Kam mendimin se detyra e njerëzve përgjegjës

Vazhdoni leximin →

Napoli, tifozet protestojne kunder arbitrave e…De Laurentis

Pak perpara fillimit te sfides mes Napolit dhe Torinos qe me pas u mbyll 2-2 duke e nxjerre skuadren e Sarrit praktikisht jashte luftes per titull, tifozet e ‘Azzurreve’ shfaqen nje parrulle te madhe  polemizuese ne rrugen qe autobusi i Napolit pershkon per ne stadium. Ne ate parrule shiheshin vizatimet e arbitrave  nderkohe qe ata

Vazhdoni leximin →

Salah ne ‘lufte’ me Federaten, rrezikon Boterorin

Mohamed Salah i ka shpallur lufte Federates Egjiptiane te Futbollit diçka qe mund t’i rrezikoje pjesemarrjen ne Boterorin e Rusise.  Dhe e gjithe kjo per faj te nje sponsori. Sulmuesi i Liverpulit eshte imazhi i kompanise celulare Vodafone ndersa perfaqesuesja egjiptiane ka sponsor kompanine rivale WE dhe Federata po perdor imazhin e tij ne spote

Vazhdoni leximin →

Shaka e hidhur e Marsejës në kurriz të PSZH-së, por përgjigja ishte edhe më e hidhur!

Konflikti në relacionin Kavani-Nejmar u bë megapopullor në botën e futbollit, kështu që një nga rivalët kryesorë të PSZH-së në Francë, Olimpiku i Marsejës, shfrytëzoi rastin për t’u talluar me klubin parisien. Në rrjetet sociale u shfaq një pamje të dy lojtarëve të Marsejës me shënimin poshtë: “Përplasje në Marsejë”, “Gjuaje, ti, penalltinë”, “Jo, gjuaje,

Vazhdoni leximin →