Piontek s’është më beqar; martohet në mënyrë sekrete

Kristof Piontek nuk është më beqar. Sulmuesi polak i Milanit iu drejtua altarit për të lidhur kurorë me të fejuarën e tij Paulina Procik. Askush nuk ishte në dijeni për këtë martesë që u bë në mënyrë sekrete dhe ishte vetë cifti që bëri të ditur lajmin nëpërmjet postimeve të ceremonisë dhe unazave në rrjetet

Vazhdoni leximin →

Piontek bëhet art; imazhi i sulmuesi në muret e Milanos

Kristof Piantek shfaqet në muret e Milanos nën firmën e Kamp Sedorf. Qendër sulmuesi polak bëhet protagonisti i fundit i artit të rrugës që praktikohet nga një grup të rinjsh nga Amsterdami që në këtë mënyre gjetën mundësinë për të shfaqur aftësitë e tyre krijuese të ndërthurur me pasionin për futbollin. Kamp Sedorf tashmë është

Vazhdoni leximin →

Piontek-Imobile, rekorde personal në sfidën Milan-Lacio

Do të jenë në fushë padyshim për të ndihmuar skuadrat e tyre që të fitojnë, por do të kenë në mendje edhe arritjet personale. Kristof Piontek dhe Çiro Imobile janë dy sulmuesit në qendër të vëmendjes për sfidën e sotme të Serisë A, Milan-Lacio, që luhet në “San Siro” në orën 20:30. Milanistët dhe kryeqytetasit

Vazhdoni leximin →

Sa shpejt kritikohen Piontek e Imobile, mjaft një mbrëmje “thatësire”!

Është dita kur ngrihen në qiell mbrojtjet dhe “varrosen” sulmuesit. Kjo, analiza e mediave në Itali pas barazimit 0-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, Lacio-Milan. Në shënjestër, Kristof Piontek dhe Çiro Imobile, dy “bomber” të shquar, por që nuk mundën të shënonin në “Olimpiko”. “Piontek e kishte karrikatorin bosh”, – ishte

Vazhdoni leximin →