Gjest për t’u duartrokitur, Chelsea I ofron hotelin Shërbimit Shëndetësor Kombëtar

Me zotërinjve të futbollit që kanë zbritur në fushë për të përballuar emergjencën coronavirus është edhe Roman Abramovich. Pronari I Chelseat vendosi që të vendosë Millennium Hotel të Stamford Bridge në dispozicion të NHS, Shërbimi Shëndetësor Kombëtar në Mbretësinë e Bashkuar. Është vetë klubi londinez që konfirmoi këtë vendim të Abramovich nëpërmjet një komunikate për

Vazhdoni leximin →

PSG pranon vlerësimin 100-milionësh të Lacios për serbin!

Milinkoviç Saviç mund të mos jetë një shënues i madh, dhe një asistues gjithashtu i rëndësishëm, por sidoqoftë ai cilësohet si një nga lojtarët më të mirë të Lacios së këtij sezoni, dhe “blerësit e mundshëm” kanë ndryshuar qendrim. Paris SG është gati të japë 100 milionë euro për kartonin e sulmuesit serb, të njëjtën

Vazhdoni leximin →

E kerkon Ancelotti, Emre Can drejt Evertonit?

Emre Can mund të kthehet në Premier League dhe në qytetin e Livepoolit ku jetoi për 4 vjet. vetëm se këtë radhë ai me shumë mundësi do të veshë fanelën e Evertonit, rivalit të skuadrës së The Reds të Jurgen Klopp. Sipas tabloidit ‘Mirror’, është vetë trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti  që kërkon të ketë

Vazhdoni leximin →

Gabigol, Flamengo I bën ofertën përfundimtare Interit

Që nga 1 janari, Gabriel Barbosa ‘Gabigol’ është sërish  futbollist I Interit. Kontrata e huazimit me Flamengon përfundoi por klubi Brazilian ka ndërmend të blejë pëfundimisht kartonin e sulmuesit pas sezonit të jashtëzakonshëm që zhvilloi. Burime pranë presidentit të Flamengos Rodolfo Landim, konfirmojnë se kampionët e Brazilit dhe të Copa Libertadores kanë dërguar në zyrat

Vazhdoni leximin →