Ronaldo-Murinjo, një armiqësi e “dokumentuar” nga … Modriçi!

Kur është diskutuar për marrëdhënien mes dy portugezevë tek Reali i Madridit, gjithnjë është thënë se nuk ka qenë aspak e mirë, ndonëse “prova” të konflikteve nuk ka pasur. Ishte një gjë që dihej, dhe aq. Tashmë është ndryshe, pasi e “dokumenton” “dëshmitari okular”, Luka Modriç. Kristiano Ronaldo e Zhoze Murinjo kanë pasur përplasje verbale,

Vazhdoni leximin →

Në ligën e Kampioneve; Reali pa Bejl e Modric ndaj Gallatasarajit

Konfirmohen frikërat e Zinedine Zidane të shfaqura përpara periudhës se pauzës për ndeshjet e kombëtareve. Trajneri I Realit të Madridit në fakt nuk do të ketë në dispozicion për sfidën e mesjavës së Ligës së Kampioneve me Gallatasarajin, Luka Modric dhe Garet Bejl. Mesfushori kroat ka pësuar një dëmtim në kuadricepsin e djathtë, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →

Telashet nuk sosin te Reali; dëmtohet edhe Luka Modric

Infermieria e Realit të Madridit po mbushet akoma më shumë. Futbollisti I radhës që dëmtohet te Los Blancos është Luka Modric I cili ka pësuar një dëmtim muscular në aduktorin e këmbës së djathtë. Lajmi u konfirmua nga vetë klubi madrilèn nëpërmjet një komunikate për shtyp pas kryerjes së testeve mjekësore të këtij të fundit.

Vazhdoni leximin →