Dramë e Memushajt, bashkshortja humbet dy binjakë

E gjithë bota e futbollit është në mbështetje të Ledian Memushajt. Mesfushori shqiptar ka përjetuar një dramë të vërtetë familjare, pasi bashkshortja e tij ka humbur dy binjakët teksa ishte shtatzënë. Portali i njohur Eurosport ka sqaruar, se kanë qenë arsyet familjare, që e kanë shtyrë Mumushajn të largohet nga skuadra në prag të ndeshjes

Vazhdoni leximin →

Memushaj si Salihi, nuk di të shënojë më gola me penallti!

“Duhet të marr pushim nga gjuajtjet e penalltive”. Kështu tha Hamdi Salihi pasi dështoi të shënonte në portën e Vllaznisë për Superligën. Ndoshta, një gjë të tillë duhet të bëjë edhe Ledian Memushaj, pasi humbi edhe ai 11-metërshin e dytë radhazi për Peskarën në Serinë A. Kapiteni i abrucezëve e fitoi vetë penalltinë në fundin

Vazhdoni leximin →

Xheko shpëton Romën nga Memushaj dhe Peskara

Nuk ishte e thënë që Ledian Memushaj ta përfundonte si hero përballjen në “Olimpiko”. Mesfushori i kombëtares shqiptare nuk bëri asgjë keq, shënoi edhe gol, por Peskara u mposht në fushën e Romës. Seria A mbetet e mallkuar për futbollistët e trajnerit Odo, që shpesh herë luajnë mirë, por nuk arrijnë të marrin pikë. Më

Vazhdoni leximin →

Një dorë në xhepin e De Biazit: ja formacioni i ndeshjes!

De Biasi nuk ka mundur që ta mbajë të fshehtë formacionin për ndeshjen e sotme. Ai ka ‘skicuar” në një leter të vogël 11-shen që do të rreshtojë sonte në mbrëmje në fushën e lojës, por kjo letër më pas është bërë publike nga “Procesi sportiv” në facebook. Në portë është Etrit Berisha, ndërsa para tij gjenden Elseid Hysaj

Vazhdoni leximin →