Belgjikë, në sezonin tjetër, ndeshje me tifozë

Autoritetet futbollistike në Belgjikë kanë ndërmend që sezonin e ardhshëm t’u japë 3 skuadrave  mundësunë që të luajnë me tifozë në stadium edhe pse indikacionet flasin për zhvillimin e kampionatit me dyer të mbyllura për shkak të pandemisë coronavirus. Liga Belge do të kërkojë të ndihmojë klubet që të evitojnë zhvillimin pa tifozë të ndeshjeve

Vazhdoni leximin →

Liga Gjermane: Koronavirusi i Dresdenit nuk ndalon kampionatin!

Shefi i shoqatës së klubeve të futbollit nxitoi të vendoste pikat mbi “i”. Kristian Zajferti, presidenti i Ligës Gjermane të Futbollit, nxitoi të sqaronte situatën dhe të krijonte një atmosferë optimiste edhe pas lajmeve për dy pozitivë me koronavirus tek Dinamo e Dresdenit. “Për kategorinë e dytë, kjo do të thotë se nga 81 ndeshje

Vazhdoni leximin →

Këshillë e Van Dajkut për mbrojtësin më të shtrenjtë në botë

Futbollisti i Liverpulit, Virxhil Van Dajk, që deri para pak kohësh ka qenë mbrojtësi më i shtrenjtë në botë, paralajmëroi mbrojtësin aktual më të shtrenjtë të botës, Hari Meguajer, që u ble së fundmi nga Junajtidi, se ky “titull”, pra “më i shtrenjti në botë”, përmban në vetëvete edhe një përgjegjësi të madhe suplementare. Meguajeri

Vazhdoni leximin →