Lazio, zëdhënësi ironizon: Sa bukur të shohësh Ronaldon që stërvitet, ai mundet, ne jo…

Zëdhënësi I Lazios, Arturo Diaconale rindez polemikat që kanë të bëjnë me stërvitjen e futbollistëve. Në fakt skuadra romane është më aktivja për rikthimin në punë të futbollistëve në mënyrë që kampionati të nisë sa më shpejt të jetë e mundur. Por imazhet e Cristiano Ronaldos që stëvitej në stadiumin e Madeiras e irrituan atë

Vazhdoni leximin →

Coronavirus, Tare nuk heq dorë: Sezoni duhet mbyllur për të respektuar viktimat

Lazio konfirmon qëndrimin e saj në lidhje me rifillimin e kampionatit, dicka që ende mbetet për t’u kuptuar dhe ai që e bën këtë është Drejtori Sportiv I skuadrës romane, Igli Tare në një intervistë për televizionin gjerman ‘Sport 1’. ‘Sezoni duhet të mbyllet për të respektuar viktimat dhe të gjithë tifozët-tha Igli Tare-kohët nuk

Vazhdoni leximin →

Polemika të reja, Diaconale I Lazios: Disa gjoja virtuoze duan vetëm të anulojnë kampionatin

Italia është në kulmin e emergjencës së coronavirusit, megjithatë kjo nuk I ndalon polemikat në futbollin në vendin e Apenineve. Është shefi I Departamentit të Komunikacionit të Lazios, Arturo Diaconale që I ndezi këto polemika teksa foli sërish për perspektivën e ardhshme të Serisë A dhe nuk tërhiqet nga ato që deklaroi një javë më

Vazhdoni leximin →

Përforcim surprizë, Lazio arrin akordin me Giroud

Olivier Giroud është gjithnjë e pranë kalimit te Lazio. Klubi  bardhekaltër nka arritur marrëveshjen me sulmuesin francez duke I ofruar një kontratë deri në vitin 2022 me pagë prej 3.5 milionë Euro në sezon. Tani ajo që pritet  është gjetja e marrëveshjes me Chelsean, me të cilin Giroud ka një kontratë deri në 30 qershor

Vazhdoni leximin →