Lazio merr lajm të keq, Muriqi, pozitiv me coronavirus

Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Lajmi  fillimisht u bë i ditur në median turke, por duket se ka gjetur konfirmime nga klubi i Lazios. Sulmuesi i përfaqësueses kosovare është asimptomatik dhe ka hyrë në karantinë dhe do të duhet të qëndrojë në vend të paktën 1 javë. Për më tepër, Muriqi po vuane

Vazhdoni leximin →

Lazio e zyrtarizon, Immobile rinovon deri në vitin 2025

Ciro Immobile do të qëndrojë përjetë te Lazio. Drejtori I Komunikacionit të klubit bardhekaltër, Stefano De Martino konfirmoi zgjatjen e kontratës së sulmuesit të përfaqësueses italiane deri në vitin 2025 nëpërmjet një komunikate. ‘Është një zgjedhje profesionale, e marrë me zemër-tha De Martino-Immobile tërhoqi vëmendjen e skuadrave më të rëndësishme duke qenë se është fituesi

Vazhdoni leximin →

Lazio,dëgjoni, po flet Immobile: Këtu përgjithmonë!

Sezoni që sapo u mbyll ishte ai i kurorëzimit të Ciro Immobile që festoi dy arritje;shpalljen si shënuesi më i mirë i Serie A dhe fitoren e Këpucës së Artë. Edhe Cristiano Ronaldo u gjunjëzua përballë sulmuesit të Lazios. Ishte pikërisht në Formello dhe nën drejtimin e Simone Inzaghit që Immobile shpërtheu përfundimisht duke e

Vazhdoni leximin →

Lazio, gjithnjë e më pranë blerjes së David Silvës

Lazio është gjithnjë e më pranë blerjes së David Silvës. Sipas të përditshmes italiane ‘Corriere Dello Sport’, bisedimet për mesfushorin spanjoll tashmë kanë nisur dhe futbollisti duket se ka vendosur të pranojë ofertën e bërë nga Claudio Lotito. Në orët e fundit u intensifikuan kontaktet mes drejtuesve të klubit bardhekaltër dhe përfaqësuesve të David Silvës,

Vazhdoni leximin →