Atletico Madrid, Diego Costa kërkon zgjidhjen e kontratës për motive familjar

Diego Costa mund të jetë një prej protagonistëve kryesorë të merkatos së transferimeve të muajit janar. Sulmuesi iu ka kërkuar drejtuesve të Atletico Madrid zgjidhjen përpara kohe të kontratës për motive familjare dhe Los Colchoneros për shkak të afeksionit drejt futbollistit por edhe të faktit që kontrata i skadon pikërish në qershor janë të gatshëm

Vazhdoni leximin →

Cështja Alaba, Bayern Mynih: Ikën me parametra zero

David Alaba nuk do të rinovojë kontratën me Bayernin e Mynihut. Lajmi u konfirmua nga Shefi Ekzkeutiv i klubit bavarez Karl Heinz Rummenigge që për median gjermane tha se austriaku në janar është i lirë të nisë tratativat me cilin klub të dëshirojë. ‘Bëmë gjithcka mundëm për të arritur një akord-tha Rummenigge-patëm disa komunikime, por

Vazhdoni leximin →

Kolumbia, Carlos Queiroz largohet nga kombëtarja

Carlos Queiroz nuk është më trajner i përfaqësueses kolumbiane. Shkak janë bërë rezultatet e dobëta në fillimin e fazës kualifikuese të Botërorit të Katarit të vitit 2022 ku spikasin humbjet e rënda ndaj Uruguajit dhe Ekuadorit. Lajmi u konfirmua nga vetë Federata Kolumbiane e Futbollit nëpërmjet një komunikate për shtyp. ‘Për FCF ishte një krenari

Vazhdoni leximin →

Inter, Arsenal do Eriksen, mund të largohet me ulje cmimi

Fraza e Beppe Marottës para ndeshjet Inter-Torino se klubi zikaltër nuk i mban lojtarët që duan të ikin, u konfirmuan edhe përpara sfidës me Sassuolon. ‘Ndodh që disa futbollistë nuk rezultojnë funksionantë në sistemin e lojës-tha Marotta-ne në janar shfrytëzuam një mundësi të mirë, blemë për 20 milionë Euro atë që të gjithë e konsideruan

Vazhdoni leximin →